Wolontariat dla pracowników

Szczególnie zaangażowaną w program Re:Generacja firmą jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Od 2022 roku bank wspiera działania w ekosystemach, nie zapominając przy tym o edukacji i angażowaniu pracowników w wolontariat.

Swoją wiedzę pracownicy pogłębiają podczas organizowanych przez nas webinarów. Mamy też za sobą dwie akcje wolontariackie w górach. Blisko 100 wolontariuszy i wolontariuszek z BGK wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Krościenko, Nadleśnictwa Nowy Targ i UNEP/GRID-Warszawa wykonało prace zgodne z zaleceniami Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie, polegające na:  

  • uprzątnięciu, posegregowaniu i przekazaniu do utylizacji śmieci z rezerwatu Bór na Czerwonem oraz leżących wzdłuż szlaków turystycznych w okolicach rezerwatów Biała Woda i Wąwóz Homole,      
  • naprawie i budowie kładek dla turystów w rezerwacie Bór na Czerwonem,      
  • usunięciu niepożądanej roślinności w rezerwacie Bór na Czerwonem.    

Uczestnicy mieli też okazję zobaczyć, jak wygląda życie na bacówce, i dowiedzieć się, w jaki sposób wypas owiec służy zachowaniu różnorodności biologicznej. Poznali też niezwykły świat bagien i mokradeł.  

W październiku odbędzie się trzecia akcja wolontariatu pracowniczego organizowana wspólnie z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Uczestnicy pomogą w pracach w ogrodzie, a przy okazji będą mieli szansę poznać tajniki kuchni rekonstrukcyjnej oraz inne sekrety Pałacu. 

 

logo bgk

W wolontariacie udział wzięli pracownicy Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

Zdjęcie tytułowe: Damian Popławski 

Zobacz również

© 2021 Centrum UNEP/GRID-Warszawa w strukturze Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa; tel. +48 22 840 6664, e-mail: grid@gridw.pl

Polityka prywatności